Ali Türker

Ali Türker

Ar-Ge Yöneticisi @ Sebit

Enstitümüz Kurucularından Mustafa Ali Türker, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında ODTÜ ve Tampere Teknik Üniversiteleri’nde yüksek eğitim almış olup, halen Türk Telekom grup şirketlerinden SEBIT firmasında Ar‐Ge yöneticiliği yapmaktadır.

Avrupa Komisyonu Ar‐Ge Çerçeve Programı desteğinde, 11 ayrı ülkeden 22 ortağın 5 yılda başarıyla tamamladığı iClass entegre projesini yönettikten sonra, şu an dünyadaki en büyük teknoloji destekli eğitim projesi olan FATIH için çalışmaktadır.

Ali Türker, 1989’dan beri araştırma projelerinde rol almış, SEBIT’e katılmadan önce sırasıyla TÜBİTAK BILTEN, Nokia Araştırma Merkezi ve Garanti Bankası Bilgi İşlem Merkezi’nde Ar‐Ge mühendisliği ve yöneticiliği yapmıştır.

Ulusal ve uluslararası yayınlarda 49 makalesi, PMP sertifikası ve 2 ABD patenti bulunan Ali Türker, BT Haber dergisinde 10 yıl köşe yazarlığı yapmıştır. Ayrıca 2004 yılından beri ODTÜ ve TOBB ETÜ’de “Uyum Sağlayan Karmaşık Sistemler” konusunda ders vermektedir.

Yeni milenyuma girerken doğanlar bugünlerde yetişkinliğe adım atarken, kuralları baştan yazıyor. Giysilerine kadar kendine özel tasarım yapıp, kendini ifade etmenin görülmemiş yollarını buluyorlar. Dijital imkanlardan güç alıp, bir nesil tümden buna girişince “kitlesel özgünlük” doğuyor. Hoş geldin “Anarşik Materyalizm”.

Konuşmalar

06/2016: Z Kuşağı Alışverişte