Onur Fenar

Onur Fenar

Analitik ve Büyük Veri Platformu Satış Yöneticisi @ IBM Türkiye

1983 doğumlu Onur Fenar, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini ise ODTÜ Enformatik Enstitüsü Yazılım Yönetimi bölümünde tamamladı.

Finans, Telekom, Enerji, Savunma, Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli bilişim projelerinde görev aldı. Profesyonel iş yaşamına Logo Business Solutions firmasında yazılım mühendisi olarak başladı. Daha sonra, aynı unvanla HSBC Türkiye’de çalıştı. Software AG Türkiye’de çalıştığı sürede İş Süreçleri Yönetimi, Entegrasyon ve Büyük Veri konularında birçok projede görev alan Fenar, daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Bilişim Projelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Halen IBM Türkiye’de Analitik ve Büyük Veri Platformu Satış Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Fenar aynı zamanda, “Büyük Veri ve Endüstriyel Projeksiyonlar” konulu doktora ve akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Teknolojinin Sundukları

  • İş zekası mı, piyasa araştırması mı?
  • Ticaret 2.0 nasıl öğrenilir?
  • Eticaret devi Alibaba.com, karma gerçeklik teknolojisine neden 800 milyon dolar yatırdı?
  • Nesnelerin interneti, sanal gerçeklik ve büyük veri analizi tüketicilere fayda sağlayacak şekilde nasıl kullanılabilir?

Konuşmalar

06/2016: Teknolojinin Sundukları