Ozan Yerli

Ozan Yerli

CEO @ Connected2.me
1989 yılında Bursa’da doğan Ozan Yerli, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni 2007 yılında bitirdi. Bilkent Üniversitesi Fizik bölümünü TÜBİTAK burslu olarak kazandı ve 2011 yılında tamamladı. Uzun yıllardan beri programlama ile uğraşmakta ve PHP ile web yazılımları geliştirmektedir. Unix tabanlı işletim sistemleri üzerine deneyimlidir. MATLAB ile fiziksel sistemlerin bilgisayar ortamında simülasyonlarını yapmaktadır. 
2008 yılında Bilkent Üniversitesi’nde kullanılan kameralı güvenlik sistemlerinin yazılımını geliştirdi. 2009 yılında Global Game Jam oyun yapma yarışmasında ikinci oldu. Bilkent Üniversitesi Fizik bölümünde yüksek lisans programını 2013 yılında tamamladı. Şu anda aynı bölümde doktora yapmaktadır. Fizik alanında uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 2 adet makalesi mevcuttur.
2011 yılında kurduğu Connected2.me isimli sosyal ağ sitesi, tüm dünya çapında 7 milyondan fazla üyeye ulaştı. Connected2.me mobil uygulaması yayınlandığı ilk hafta Türkiye’de en çok kullanılan ilk 10 mobil sosyal ağ uygulaması arasına girdi.

Konuşmalar

Ankara’dan Silikon Vadisi’ne: Bir Girişimin Uzun Yolculuğu